ISIC

karta_isic

MIĘDZYNARODOWA LEGITYMACJA STUDENCKA


ISIC (INTERNATIONAL STUDENT IDENTITY CARD) JEST JEDYNYM DOKUMENTEM POTWIERDZAJĄCYM STATUS STUDENTA NA CAŁYM ŚWIECIE. DZIĘKI NIEJ UZYSKUJESZ DOSTĘP DO KILKUDZIESIĘCIU TYSIĘCY ZNIŻEK W POLSCE I ZAGRANICĄ. JEŚLI CHCESZ MOŻE BYĆ TAKŻE KARTĄ ZAWIERAJĄCĄ UBEZPIECZENIE.

ZAPEWNIA ZNIŻKI

Z ISIC otrzymujesz rabaty w kilkudziesięciu tysiącach miejsc na całym świecie. Ponad 5000 punktów honoruje ISIC w Polsce, udzielając jej posiadaczom rabatów do 50%. Dzięki ISIC oszczędzasz na transporcie, płacąc za miejsce w hotelu, w restauracjach, pubach, ośrodkach kultury, a także sklepach i punktach usługowych.
W wielu krajach posiadacze ISIC otrzymują zniżki na towary lub usługi, które nie zostały objęte oficjalną umową, ponieważ wiele instytucji traktuje legitymację ISIC jak lokalną legitymację studencką.
POTWIERDZA STATUS STUDENTA!
ISIC objęty patronatem UNESCO, został wprowadzony w 1968 r. w celu stworzenia jednolitego dokumentu identyfikacyjnego dla uczniów i studentów na całym świecie. Co roku korzysta z niego około 5 milionów osób z ponad 100 krajów na całym świecie. Wiele instytucji akademickich zaadoptowało ISIC jako legitymację studencką swojej uczelni.
ZAWIERA UBEZPIECZENIE
w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków za granicą - 25 000 zł oraz kosztów leczenia podczas każdej podróży zagranicznej - 250 000 zł.
Istnieje możliwość ubezpieczenia się także w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków na terenie RP, odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym oraz w zakresie ekstremalnego i wyczynowego uprawiania sportu.
KTO MOŻE NABYĆ KARTĘ ISIC?
ISIC przysługuje studentom studiów stacjonarnych i podyplomowych uczelni państwowych i prywatnych bez ograniczenia wieku. Wystawiana jest także uczniom szkół średnich i gimnazjów powyżej 12 roku życia.
JAK DŁUGO JEST WAŻNA?
Legitymacja ISIC jest ważna maksymalnie 16 miesięcy od momentu wystawienia (legitymacje ważne są edycjami wrzesień - grudzień - aktualna: 01/09/2010 - 31/12/2011).
RODZAJE KARTY ISIC:
I. ISIC BEZ UBEZPIECZENIA
Już za 24 zł (od 1 września 2010) możesz kupić kartę ISIC, dzięki której zaoszczędzisz w wielu miejscach w kraju i zagranicą.

II. ISIC Z UBEZPIECZENIEM
Jeśli chcesz, masz możliwość kupienia ISIC z pakietem ubezpieczeniowym. Każda osoba, która kupi ISIC z ubezpieczeniem korzysta ze wszystkich przywilejów wynikających z posiadania karty ISIC, a dodatkowo jest objęta ochroną ubezpieczeniową. Sam zdecyduj jaki pakiet potrzebujesz. Ubezpieczenie w ramach ISIC gwarantuje Compensa S.A.
1. ISIC z ubezpieczeniem w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków (25 000 zł) tylko w Polsce - cena karty 49 zł
2. ISIC z ubezpieczeniem w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków (25 000 zł) oraz kosztów leczenia (250 000 zł) zagranicą. Ubezpieczenie nie obowiązuje na terenie USA, Kanady Australii i Japonii - cena karty 69 zł

Wybierając ten wariant ubezpieczenia masz możliwość za dodatkową opłatą nabyć także ubezpieczenie:
• w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków na terenie RP (dopłata 15 zł do ceny karty)
• w zakresie następstw nieszczęsliwych wypadków na terenie RP oraz uprawiania sportów ekstremalnych i odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym w Polsce i za granicą (dopłata 40 zł do ceny karty)
• na terenie USA, Kanady, Australii i Japonii (dopłata 70 zł do ceny karty)

WAŻNE!
Do wyrobienia ISIC potrzebna jest ważna legitymacja szkolna/studencka i jedno zdjęcie.

 


EURO 26 CLASSIC

karta_euro

Masz od siedmiu do trzydziestu lat? Lubisz aktywny styl życia i podróże? Euro26 Classic jest właśnie dla Ciebie!
Do wyboru są trzy rodzaje Karty EURO26 CLASSIC:
• EURO26 CLASSIC bez ubezpieczenia
• EURO26 CLASSIC WORLD
• EURO26 CLASSIC SPORT

• Karta dla każdego od siedmiu do trzydziestu lat (nie musisz być studentem)
• Ubezpieczenie w 2 wariantach ważne przez cały rok!
• Euro26 Classic bez polisy dla tych, którzy nie potrzebują ubezpieczenia, a chcą korzystać ze zniżek
• Ponad 6.500 zniżek w Polsce
• Ponad 100 tysięcy zniżek w Europie


Nie masz jeszcze trzydziestki?

Wersja CLASSIC, to podstawowy wariant Karty Euro26, przeznaczony dla każdego od siedmiu do trzydziestu lat. Nie musisz być uczniem ani studentem żeby mieć Kartę Euro26! Jeżeli skończyłeś już szkołę lub studia, albo masz chwilową przerwę w nauce, to Euro26 CLASSIC jest właśnie dla Ciebie! Wystarczy że masz od siedmiu do trzydziestu lat.

Zniżki - z Kartą oszczędzasz!
Karta w wersji CLASSIC, tak jak inne Karty Euro26, daje Ci dostęp do największej europejskiej sieci zniżek młodzieżowych - korzystasz z ponad 100.000 zniżek w Europie i ponad 6.500 w Polsce. Dzięki zniżkom taniej podróżujesz po świecie i w Polsce, taniej kupujesz markowe ciuchy i profesjonalny sprzęt sportowy albo bawisz się ze znajomymi w ulubionym klubie - Karta zwraca się bardzo szybko!


Ubezpieczenie w Karcie
Karta w wersji CLASSIC zawiera ubezpieczenie ( polisa WORLD, polisa SPORT), które działa przez okrągły rok od daty wystawienia Karty. Ubezpieczenie zapewnia pokrycie kosztów leczenia za granicą (KL) do wysokości 60.000 EUR, odszkodowanie z tytułu następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) do wysokości 5.000 EUR oraz ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) do 20.000 EUR. Polisa SPORT dodatkowo daje Ci możliwość udziału w ekspedycjach, możliwość wyczynowego uprawiania sportów w ramach sekcji i klubów sportowych oraz sportów wysokiego ryzyka. Masz Kartę - jesteś ubezpieczony - swobodnie podróżujesz po świecie, podejmujesz legalną pracę za granicą, uprawiasz sport i planujesz wyprawy turystyczne. Pełna swoboda - maximum bezpieczeństwa!

Euro26 CLASSIC bez polisy - idealne rozwiązanie dla podróżujących po Polsce i Europie, ale nie potrzebujących ubezpieczenia. Daje dostęp do wszystkich zniżek oferowanych posiadaczom Euro26.

Na skróty
koszt: bez ubezpieczenia 28 zł, z polisą WORLD 73 zł, z polisą SPORT 136 zł *
ubezpieczenie: dwie polisy do wyboru: WORLD, SPORT
zniżki: 6.500 w Polsce, 100.000 w Europie
okres ważności: 365 dni od daty wystawienia